Co wziąć pod uwagę wybierając komody do sypialni?

komody do sypialni

Sypialnia to miejsce, jakie musi z jednej strony dobrze wyglądać oraz oferować nam przyjemny nastrój, natomiast z innej gwarantować optymalną praktyczność i wygodę. Przechowujemy tam zazwyczaj dużo rzeczy, poprzez co musimy zadbać o meble, jakie pozwalają nam na przygotowanie całej tejże powierzchni. Poszukując mebli do tego wnętrza, skupiamy się zazwyczaj na łóżku. Jest ono niewątpliwie niezwykle istotne, jednak nie możemy zapominać, jak ważną funkcję gra tu komoda. To w niej zostawiamy rzeczy takie jak pościel lub ubrania, musi więc być wystarczająco pojemna. Jak wybierać komody do sypialni?

Jak wielkie powinny być komody do sypialni?

W sklepach odnajdziemy komody do sypialni w różnej wielkości – od małych z dwiema szufladami, po spore modele z sześcioma oraz więcej skrytkami. Natomiast poszukując dobrej komody do swej sypialni, weźmy pod uwagę rozmiary pokoju, natomiast przede wszystkim wielkość powierzchni, w jakiej komoda ma stanąć. Pamiętajmy o tym, iż szuflady będą się wysuwać niemal na taką odległość, jaka jest głębokość mebla. Musimy zatem przed nim mieć odpowiednią ilość wolnego miejsca, aby za otwartymi szufladami, bezpośrednio stanąć mógł człowiek.

komody do sypialni

Szafki oraz komody do sypialni – odcienie

Komody do sypialni mogą być w wielu rozmaitych odcieniach. Stosunkowo od tego, w jakim stylu zaaranżowane jest Twoje wnętrze, możesz dzięki komodzie zaznaczyć odcień ścian czy styl pomieszczenia tym małym meblem. Jeżeli Twoja sypialnia zaaranżowana jest w stylu tradycyjnym czy rustykalnym, dobierz komodę brązową; komoda biała do sypialni sprawdzi się tymczasem w pomieszczeniach w stylu nordyckim czy poszczególnych pomieszczeniach w stylu glamour. Komody białe do sypialni mają blask, jaki zachwyci każdego.

Praktyczność

Poszukując komody do sypialni, przede wszystkim zwróć uwagę na lekkość wysuwania się skrytek i postaw na rodzaj z systemem cichego domyku, jaki zagwarantuje wygodne oraz ciche korzystanie z mebla. Zobacz także, czy w komodzie są skrytki z pełnym wysuwem zapewniające nieograniczony dostęp do trzymanych rzeczy.