Masz ciekawy pomysł dotyczący naszych usług? Podziel się z nami.

* - pole wymagane
Jakie rzeczy mogę przechowywać?

Praktycznie wszystko, co możesz zmieścić w naszych lub swoich kartonach, walizkach, i innych zamkniętych pojemnikach takich jak np. boks samochodowy o ile nie naruszają one naszego regulaminu. W regulaminie znajdziesz załącznik nr 1, który precyzuje, jakich rzeczy nie możemy przechowywać – w większości przypadków jest to wymóg prawny. Jeśli jednak będziesz miał wątpliwości zadaj nam pytanie – w przypadku niektórych przedmiotów możemy być bardziej elastyczni.

Nie wiem ile faktycznie będę potrzebował kartonów.

Nie ma problemu, doskonale rozumiemy, że przed pakowaniem trudno jest określić w ile kartonów zmieścimy nasze rzeczy, dlatego lepiej zamówić więcej sztuk. Jeśli okaże się, że nie skorzystasz ze wszystkich będziesz mógł oddać je kurierowi bez dodatkowych opłat.

Nie chcę płacić za dodatkowy transport – ile mam czasu na spakowanie rzeczy?

Z doświadczeń klientów i naszych wiemy, że spakowanie wcześniej przygotowanych rzeczy do 3-4 kartonów zajmuje nie więcej niż 15 minut. Proponujemy zatem abyś wybrał rzeczy do spakowania jeszcze zanim przyjedzie nasz kurier i sfotografował je lub spisał co zamierzasz spakować (łatwiej Ci będzie później wybrać odpowiedni karton do zwrotu). Kurier po przekazaniu pustych kartonów wróci po nie po około 20 minutach. Jeśli jednak chciałbyś mieć więcej czasu możesz już na samym początku zamówić dodatkowy transport w innym terminie, należy przy tym jednak pamiętać, że jest to usługa dodatkowo płatna.

To są tylko kartony – skąd wiem, że nikt ich nie otworzy bez mojej wiedzy lub że ich nie zniszczycie?

Nasze kartony to pięciowarstwowa tektura, twarda i wytrzymała, zgodnie ze specyfikacją bez problemu można położyć na nich 30 kg i z kartonem nic się nie stanie – sprawdziliśmy – można na nich nawet stanąć. Po spakowaniu karton jest zabezpieczany firmową taśmą i plombą z unikatowym numerem, która potwierdza, że nikt go nie otwierał (po zerwaniu plomby pozostają specjalne znaki).

Jak ciężkie mogą być rzeczy, które włożę do kartonu?

Z uwagi na obecny model magazynowy prosimy aby waga pełnego kartonu nie przekroczyła 15 kg. Jeśli jednak jest to dla Ciebie krytyczne – daj nam znać, spróbujemy znaleźć inne rozwiązanie.

Czy mogę przechowywać karton krócej niż miesiąc?

Oczywiście, nie limitujemy okresu przechowywania, jeśli potrzebujesz przechować swoje rzeczy nawet przez parę dni to nasza usługa jest również dla Ciebie. Jedyne o czym warto pamiętać to, że przy przechowywaniu krócej niż 90 dni doliczamy do salda koszt kartonu (chyba, że wybrałeś opcje ‘kartony klienta’)

Czy miejsce, w którym będą trzymane moje rzeczy są bezpieczne?

Bezpieczeństwo Twoich rzeczy to dla nas priorytet. Kartony są przechowywane w monitorowanym całodobowo magazynie wyposażonym w regały, które obniżają ryzyko przypadkowego uszkodzenia do minimum. Kluczowym momentem całej usługi jest jednak transport od klienta do naszego magazynu dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie rzeczy w kartonie, szczególnie rzeczy kruchych typu szkło.

Czy po zabraniu swoich rzeczy z magazynu muszę oddać karton?

Nie, karton zostaje razem z Twoimi rzeczami w Twoim mieszkaniu - na pewno się jeszcze do czegoś przyda - sprawdź nasz profil na facebook'u :)

Czy oferujecie również usługę pakowania?

Na tą chwilę pakowanie nie jest objęte usługą – klienci sami najlepiej wiedzą co może wymagać większej uwagi przy pakowaniu, w jaki sposób układać poszczególne rzeczy aby mieć pewność, że nic złego się nie zdarzy.

Kruche materiały – jak pakować?

Przy pakowaniu rzeczy łatwo tłukących się należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to aby rzeczy nawzajem na siebie zbyt mocno nie naciskały i aby nie miały możliwości przesuwania się. Aby to uzyskać zalecamy owijać swoje rzeczy papierem z gazet, materiałem czy folią bąbelkową. Dla zachowania stabilności wolne przestrzenie można wypełnić zgniecionymi gazetami tak aby elementy w kartonie praktycznie nie mogły się przesuwać.
 

Sprawdź dostępność usługi w swojej lokalizacji

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.