Idealne krzesło do biurka

krzesło do biurka

Lubisz swoją pracę, ale długie godziny przy biurku sprawiają, że odczuwasz ból w plecach, drętwieją Ci nogi i coraz częściej dopadają Cię migreny? Czy wiesz, że 80% pracowników biurowych cierpi z powodu schorzeń kręgosłupa, a jest to spowodowane właśnie źle dobranym krzesłem? Problem dotyka również dzieci w wieku szkolnym, z powodu długich godzin spędzonych przy biurku lub siedząc przy komputerze, są narażeni na deformacje kręgosłupa. Wybierając krzesło do biurka, powinieneś kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale przede wszystkim wygodą.

Jak wybrać krzesło do biurka?

W pracy lub szkole raczej nie masz wpływu na to na czym przyjdzie Ci siedzieć. Krzesła w szkołach są zwykle proste i twarde, a w pracy trafisz zapewne na jeden z powszechnie dostępnych, najtańszych typów krzeseł obrotowych. Jedne i drugie są dalekie od ideału. Ciężko wysiedzieć na nich chociaż godzinę, dlatego wybierając krzesło do biurka, do pracy w domu powinieneś zwrócić uwagę na to by było dostosowane jak najlepiej do twoich potrzeb. Na rynku zajdziesz mnóstwo modeli, dlatego zwróć uwagę na kilka elementów.

Przede wszystkim ważne jest by krzesło miało regulowaną wysokość. To sprawi że będzie możliwe jego ustawienie tak by twoje nogi układały się pod kątem 90 stopni. Jest to najbezpieczniejsza pozycja, która nie powoduje napięcia mięśni. Jeśli fotel jest za nisko lub za wysoko ustawienie kolan w górę lub w dół powoduje że automatycznie cała sylwetka przyjmuje nienaturalną pozycję. Kolejną cechą jest ergonomiczny kształt oparcia podtrzymujący naturalne wygięcie kręgosłupa, a także zagłówek podtrzymujący odcinek szyjny. Wiele foteli posiada również wysuwany podnóżek, który sprawdzi się doskonale gdy mamy problemy z krążeniem. Chwila przerwy z podniesionymi nogami z pewnością przyniesie ulgę. Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, możesz zastanowić się nad zakupem fotela z masażem. Praca w nim będzie prawdziwą przyjemnością.

Funkcjonalność czy design?

Czy konieczny jest wybór między wygodą a ładnym wyglądem? Przy obecnym, szerokim wachlarzu ofert, możesz wybrać krzesło do biurka pasujące do niemal każdej aranżacji. Wygodne, wytrzymałe i eleganckie fotele biurowe znajdziesz na stronie SFMEBLE.PL.  Zastanów się jednak, czy troska o zdrowie nie jest ważniejsza niż wystrój wnętrza. Krzesło na którym spędzasz wiele godzin to też Twoje narzędzie pracy, musi byś wygodne, bezpieczne i przede wszystkim dopasowane do Ciebie.