Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

akcesoria w stylu glamour

Lato to idealny czas na odważne zmiany i stylizowane eksperymenty. Letnia metamorfoza nie musi dotyczyć tylko naszej garderoby. Początek roku to także najlepszy czas na odważne zmiany w stylu wnętrz, ponieważ letnia aura sprzyja oryginalnym pomysłom. Kompletując letnią garderobę, często podejmujemy odważne decyzje, lubimy eksperymentować i lubimy błyszczeć. W przestrzeni wewnętrznej odpowiedzią na pragnienie połączenia klasycznej elegancji z nutą ekstrawagancji jest styl glamour. Wnętrza w stylu glamour to niewątpliwie hit tego lata. Jak urządzić mieszkanie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Wnętrze przepełnione blaskiem, elegancją, luksusem

Projektanci i architekci wnętrz nie mogli pozostać obojętni na styl, który w doskonały i pociągający sposób łączył w sobie klasę, elegancję i wyważony glamour i blichtr. Przy tworzeniu aranżacji należy jednak zachować pewną ostrożność, ponieważ styl glamour to przede wszystkim łączenie kontrastów – barokowego przepychu z nowoczesnym minimalizmem, ciężkich mebli z lekkimi dodatkami, jaskrawych kolorów ze zmysłowymi pastelami. Warto jednak z pełną determinacją zaangażować się w dążenie do idealnej harmonii, bo efekt na pewno Cię zadowoli.

Akcesoria w stylu glamour

Wnętrze glamour to przede wszystkim wnętrze, które obfituje w blask. Szklane blaty, duże lustra, kryształowe ozdoby to konieczność. Oryginalne lustra, które można spotkać we wnętrzach w stylu glamour, oprócz optycznego powiększenia przestrzeni, rozświetlą ją.

Podczas dekorowania wnętrza w tym stylu, szczególną uwagę zwraca się zawsze na wybór oświetlenia. Decydującą rolę odgrywają lampy w stylu glamour. Doskonałym wyborem są kryształowe żyrandole lub kryształowe lampy w formie pierścienia świetlnego, które doskonale rozpraszają światło w całym pomieszczeniu. Oprócz niesamowitego efektu świetlnego, lampa będzie wspaniałym dodatkiem, od którego trudno będzie oderwać wzrok.  Akcesoria w stylu glamour powinny być zatem oryginalne, eleganckie i pełne wdzięku.

Salon w stylu glamour to miejsce na zegary, wazony, świece, obrazy, mieniące się kryształy lub diamenty i inną efektowną biżuterię. Polecam szczególnie te w kolorze złotym lub srebrnym. Starannie dobrane dodatki stworzą niepowtarzalny klimat i dodadzą charakteru całemu wnętrzu.