Jakie zasłony do salonu teraz są modne?

zasłony do salonu

Dobór zasłon oraz firan do salonu to nie jedynie sprawa praktyczna, jednak także wizualna. W końcu z jednej strony oczekujemy, iż osłona okien będzie realizować własną funkcję, natomiast z innej zależy nam również na dobrym, atrakcyjnym wyglądzie. Jak wybrać najdoskonalsze zasłony do salonu? Na co należałoby zwrócić uwagę, by dobór nas w całości zadowalał? Jakie zasłony do salonu wykażą się najdoskonalsze?

Jakie są typy zasłon?

Na rynku dostępne są trzy typy zasłon: zaciemniające, panelowe oraz ozdobne. Zasłony do salonu zaciemniające zrobione są z grubszych produktów. Nierzadko wykorzystuje się je w sypialniach, w jakich okno idzie na południe czy zachód. Rodzaj panelowy to opcja dla standardowych zasłon. Pasy umieszczane są do wysokiej szyny oraz można je za siebie zasuwać. Dzięki tym zasłonom można zasłonić szklane drzwi, np. tarasowe czy balkonowe, by oddzielić konkretne części wnętrz. Można je montować do ściany lub zakładać na stropie. Nowoczesne i stylowe zasłony do salonu znajdziesz w sklepie internetowym sfmeble.pl.

Zasłony do salonu – o czym należy pamiętać podczas zakupów?

Salon jest charakterystycznym centrum zabawy, zatem właściwie planujemy, by był dobrze doświetlony. Najlepiej wybierać zasłony jedynie trochę zaciemniające, by nie odcinać wnętrza od oświetlenia dziennego. Należałoby przy tym postawić na dosyć cienkie, półprzezroczyste produkty. Poszczególni idą na konsensus oraz wieszają karnisz podwójny, by móc czasem wykorzystać zasłon w 100% zaciemniających – przydają się zwłaszcza, kiedy planujemy zrobić własne kino w salonie.

Wielkość salonu natomiast zasłony

zasłony do salonu

Ważna przy doborze zasłon jest wielkość wnętrza. Do ogromnej oraz dużej powierzchni będą pasowały zasłony welwetowe oraz aksamitne w każdym modelu kolorystycznym i ozdobnym. W odpowiednio przygotowanym dużym salonie doskonale będą wyglądały zasłony w intensywnych odcieniach i z elementami florystycznymi. Do niewielkich salonów doskonałą opcją będą zasłony z lekkich delikatnych produktów w pastelowych odcieniach. Zastosowanie mocnych akcentów czy masywnych dzianin spowoduje, iż salon wizualnie się zmniejszy.