Konsola do każdego domu?

Czasy, kiedy konsole służyły tylko do grania odeszły dawno do lamusa. Dzisiaj kupując najnowszy model urządzeń od Sony, Microsoftu czy Nintendo, użytkownik dostaje do ręki sprzęt, którego możliwości są podobne jak komputera stacjonarnego. Początkowo wyparcie kardridży przez płyty, a następnie tych drugich przez dystrybucję cyfrową sprawiło, że przeciętna konsola pod telewizorem pozwoli cieszyć się nie tylko graczom.

Sprawdzona konsola

W tej chwili szczyt popularności osiągają serwisy, które za stały, miesięczny abonament udostępniają użytkownikom bibliotekę tysięcy filmów. Do ich obsługi potrzeba tylko dostępu do Internetu. Nie każdy współczesny telewizor ma taką funkcję, a wtedy trzeba kupować niezbyt wygodne przystawki, które mają umożliwić podłączenie telefonu lub są niezależnym systemem. 

Konsola może go spokojnie zastąpić. Nawet poprzednia generacja dobrze poradzi sobie z odtwarzaniem wideo w wysokiej rozdzielczości. Wbudowane nowoczesne czytniki pozwolą też na odczyt filmów z nośników fizycznych, takich jak DVD czy Blu-ray. Dzięki wbudowanej obsłudze nowoczesnych systemów emisji dźwięku również ten aspekt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli mowa o muzyce…

Konsola do domu – sprawdź co znajdziesz na rynku

Tak i to z powodzeniem. Ponownie najczęściej po treści audio sięga się do serwisów streamingowych. Dostarczają one wysoką jakość muzyki bez potrzeby jej pobierania. Dużo zależy od posiadanego nagłośnienia, aczkolwiek warto podkreślić, że konsola nie będzie najsłabszym ogniwem tego rozwiązania. Co więcej, zastąpi też odtwarzacz płyt CD, które to wielu melomanów dalej ma w swoich kolekcjach.

Jak widać, poza samą przyjemnością z grania, konsole zapewnią rozrywkę pozostałym członkom rodziny. Nie będzie potrzeby kupowania wieży do słuchania muzyki w wysokiej jakości, a telewizor bez funkcji SMART posłuży jeszcze wiele lat dzięki obsłudze aplikacji do odtwarzania filmów.