Lustro stojące w domu – jak wybrać?

lustro stojące

Proste i eleganckie, a może bogato zdobione lustro stojące to modny dodatek w niemal każdym pomieszczeniu. Gdzie sprawdzą się najlepiej? Na jaki rodzaj lustra stojącego warto się zdecydować, jakie propozycje będą uniwersalne i ponadczasowe, a które są zgodne z aktualnymi trendami? Jak wybrać najlepszy model lustra stojącego do danego pomieszczenia, na co zwrócić uwagę?

Gdzie lustra stojące sprawdzają się najlepiej?

Proste lustro stojące jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Wymaga jednak sporej przestrzeni, bezpiecznego miejsca do postawienia. W zależności od modelu może przy okazji mieć dodatkowe funkcje, na przykład wieszaka na ubrania, biżuterię, czy też podświetlenie. Będzie dobrym rozwiązaniem przede wszystkim w miejscach takich jak:

  • przestronna łazienka lub salon kąpielowy,
  • garderoba,
  • sypialnia,
  • hol, przedpokój.

Niemal każdy typ lustra, w tym także lustro stojące daje wrażenie większej przestronności, najczęściej także rozświetla przestrzeń.

Które lustro stojące pasuje do przedpokoju?

W przedpokoju często jest ograniczona ilość światła naturalnego. Dlatego dobrze dopasowane lustro może mieć ciekawe podświetlenie, dodające światła i przestrzeni. Solidne lustro stojące ze stelażem na wieszaki w przedpokoju sprawdzi się na odwieszanie podręcznych akcesoriów, okryć wierzchnich. Rama i stelaż lustra mogą być wykonane z różnych materiałów, a ich kolorystyka i styl powinna w jakiś sposób nawiązywać do charakteru przestrzeni, w której lustro będzie stało.

Sprawdzone modele luster stojących do sypialni

lustro stojące

Sypialnia często pełni również funkcję garderoby, dlatego lustro jest naturalnym elementem jej wyposażenia. Stojące lustro na większej przestrzeni stanowi ozdobę, a zarazem pełni wybrane funkcje. W sypialni lustro warto dopasować do stylu wnętrza. Uniwersalne będą te w prostych, drewnianych ramach, albo też nieskomplikowanych, metalowych. Sypialnie w stylu glamour czy klasycznym mogą być wyposażone w lustro stojące w zdobionej ramie, która będzie stanowiła przede wszystkim element dekoracyjny.