Pufa dla dziecka- na co zwrócić uwagę?

Pufa jest to mebel niezwykle wszechstronny, który znajduje zastosowanie w większości pomieszczeń. Jest często elementem wyposażenia salonu, pokoju dziecięcego, przedpokoju, balkonu czy tarasu. To świetny dodatek dekoracyjny, który przy tym nie zajmuje dużo miejsca. Nadaje się więc do przestronnych, jak i tych mniejszych pomieszczeń. Pufy w kształcie worków o ciekawych wzorach są meblami uwielbianymi zwłaszcza przez tych młodszych domowników.

Pufa dla dziecka- jakie ma wypełnienie?

Pufy dla tych najmłodszych użytkowników mają przeważnie wypełnienie z granulatu styropianowego. Co ważne, musi on posiadać atest PZH, dzięki czemu można mieć pewność co do jego wysokiej jakości. Tańsze modele mają często wypełnienie ze zmielonego styropianu, aczkolwiek wytrzymałość takich mebli jest o wiele niższa.

Niskiej jakości wypełnienie zużywa się o wiele szybciej, przez co dzieci nie mogą wygodnie korzystać z pufy. Warto pamiętać, aby nie kupować produktu nieposiadającego atestu PZH, gdyż może on szkodliwie wpływać na środowisko czy zdrowie dziecka. Dobrze, jeśli wypełnienie pufy będzie miało działanie przeciwalergiczne. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku maluchów cierpiących z powodu alergii. Zazwyczaj takie meble mają zamek błyskawiczny, dzięki niemu można w razie potrzeby wyjąć czy dosypać granulat.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając puf dla malucha?

Mebel do pokoju dziecięcego musi być przede wszystkim funkcjonalny i wytrzymały. Oprócz tego wybrany model musi odpowiadać wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Należy wziąć pod uwagę także styl panujący w pokoju i preferencję malucha. Dla dziewczynki dobrą propozycją będą pufy w kolorach tęczy, czy też w pastelowych radosnych odcieniach. Dla chłopców świetnym pomysłem będzie pufa przypominająca piłkę. Istotne jest także to, do czego będzie służyła pufa. Czy ma one pełnić funkcję podnóżka, czy też dziecko będzie chciało w niej całe odpoczywać? Inną kwestią jest także materiał jej wykonania, powinien być przede wszystkim łatwy w czyszczeniu.