Wieszak do przedpokoju – jaki wybrać?

wieszak do przedpokoju

Przedpokój bez wątpienia jest wizytówką naszego domu oraz mieszkania. To właśnie to pomieszczenie nasi goście widzą jako pierwsze. Odpowiednio dobrane meble w przedpokoju, a także praktyczny wieszak jest zatem niezbędnym przedpokojowym sprzętem.

Jaki wieszak będzie odpowiedni dla Ciebie?

wieszak do przedpokoju
  • Haczyki na ścianie. Jest to klasyczne rozwiązanie do wnętrz. Aby jednak maksymalnie wykorzystać funkcje, jakie nam daje, warto wybierać modele posiadające dwa rzędy haczyków. Wieszaki te dostępne są w różnorodnych kolorach oraz formach. Bez problemy znajdziemy zatem taki, pasujący do naszego wnętrza.
  • Gałki i kulki. Mogą znajdować się one na końcu haczyków, dzięki czemu kulki nie będą się zsuwać. Mogą jednak również występować samodzielnie – mocowane bezpośrednio do ściany. Do wyboru mamy wówczas wieszaki wielobarwne lub jednokolorowe.
  • Drążek z wieszakami. W tym przypadku kurtek nie wieszamy na haczykach, a na wieszakach znanych z szafy. Jest to rozwiązanie lekkie optyczne. Wieszaki mogą być mobilne lub zamontowane na stałe. Wybierając ten model wieszaków warto zwrócić uwagę na modele wielofunkcyjne, np. połączone z półką na buty lub lustrem. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie do niewielkich wnętrz.
  • Klasyczne wieszaki na kurtki z drewna giętego. Takie modele nazywamy modelami thonetowskimi. Prezentują się one znakomicie nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale także vintage. Nazywane są jednocześnie parasolnikami. W dolnej części mają bowiem zamontowaną obręcz do wieszania parasoli.
  • Nowoczesna wersja klasyki. Zachowana jest w nich forma thoenowska, ich linie są jednak dużo prostsze, a detale znacznie mniej ozdobne. Stanowią doskonały wybór do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych oraz skandynawskich – szczególnie w wersji drewnianej.

Wieszaki stojące do przedpokoju

Pamiętajmy, że każdy wieszak do przedpokoju, nieważne czy ukryty w szafie, czy stojący na zewnątrz, musi być dopasowany do charakteru wnętrza. Jeżeli zatem wybierzemy oryginalny produkt dopasowany do naszego wnętrza, to nasz przedpokój nigdy nie będzie nudny. Dobrze zaprojektowany produkt będzie nie tylko praktyczny, ale i estetyczny.